Grafika – dekoracje ścienne

Współczesne wnętrza charakteryzuje bogata różnorodność, jeśli chodzi o aranżacje. Wciąż najwyżej ceniony przez niektórych styl klasyczny charakteryzuje harmonia i elegancja, w pomieszczeniu urządzonym rustykalnie króluje drewno i elementy ludowe, zaś klimat skandynawski cechuje przewaga jasnych barw i funkcjonalność. Jest jeszcze niezwykle modny od kilku lat styl retro, którego znakiem rozpoznawczym są meble i dodatki z lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych dwudziestego wieku.

Wielu miłośników ma także minimalistyczny lub wręcz industrialny klimat wnętrz, w których królują metal i szkło. We wszystkich tych stylach aranżacyjnych wspaniałym dopełnieniem może okazać się grafika, która jest niezwykle uniwersalną dekoracją ścienną. Może przybrać formę ciekawej typografii z napisem lub prostym rysunkiem. Ta nieskomplikowana stylistyka, pasująca do niemal każdego pomieszczenia sprawia, że ten typ dekoracji cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

s_20665Bezpretensjonalna forma sprawdzi się zarówno we wnętrzu nowoczesnym, nawet minimalistycznym, jak i klasycznym lub utrzymanym w stylu retro. Na ogół sentencje są zapisane czarnymi literami na białym tle, ale można również zdecydować się na dowolną kolorystykę, które będzie zgodna z naszymi upodobaniami. Niektóre grafiki przedstawiają słowa ujęte w bardziej wyrafinowane formy czcionki, na przykład pięknej kursywy, która sama w sobie stanowi elegancką ozdobę pomieszczenia. Współczesne grafiki przeznaczone do zdobienia ścian mogą być wydrukowane na płótnie, papierze plakatowym lub na tapecie. Oprócz napisów lub rysunków mogą to być także reprodukcje urzekających prac malarskich o charakterze realistycznym lub symbolicznym, jak również intrygujące fotografie o rozmaitej tematyce.
Grafiki na stronie internetowej https://ajzo.pl/technika/grafika, oprócz klasycznej formy mogą wystąpić również jako kompozycja kilkuelementowa: dyptyk, tryptyk lub kaskada. To niezwykle oryginalna propozycja, która nada każdemu wnętrzu nietuzinkowy charakter.