Luksusowe naturalne perfumy dla każdego

Wiedząc, że perfumy pachną przez odparowanie, możesz bardziej ostrożnie je stosować. Podczas nakładania rozprowadź perfumy, ale nie wcieraj ich energicznie, ponieważ wytworzone ciepło odparuje górne nuty i osłabi ogólny zapach.

Czy perfumy mogą zmienić Twój nastrój? Jeśli uważasz, że twoje perfumy sprawiają, że jesteś bardziej atrakcyjny, bardziej prawdopodobne jest, że będziesz zachowywać się pewnie lub zalotnie, co może sprawić, że będziesz wyglądać bardziej atrakcyjnie dla płci przeciwnej. Oceniamy potencjalnych partnerów na podstawie zapachu, często na podstawie zapachów ciała, których nie jesteśmy w stanie kontrolować. Ludzie mają tendencję do kojarzenia nielosowego, wybierając ludzi, którzy mają różne geny dla układu odpornościowego, w szczególności główny kompleks zgodności tkankowej. Robimy to właśnie na podstawie zapachu.

Tak jak sztuka perfumiarstwa rozwijała się przez stulecia, podobnie jak sztuka przechowywania perfum. Butelki perfum były często tak wyszukane i egzotyczne, jak zawarte w nich oleje. W starożytnym Egipcie nowo wynalezione szklane butelki były produkowane głównie do przechowywania perfum.

Produkcja butelek z perfumami rozprzestrzeniła się w Europie i osiągnęła swój szczyt w Wenecji w XVIII wieku, kiedy szklane pojemniki przybrały kształt małych zwierząt lub malowano na nich sceny. Dzisiaj butelki perfum zostały zaprojektowane przez producenta, aby odzwierciedlić charakter zapachu w środku, zarówno lekki i kwiatowy, jak i głęboki, piżmowy.

Do produkcji perfum wykorzystywane są naturalne zapachy jak kwiaty, trawy, przyprawy, owoce, drewno, korzenie, żywice, balsamy, liście, i wydzieliny zwierzęce, a także zasoby takie jak alkohol, produkty petrochemiczne, węgiel i smoły węglowe. Niektóre rośliny, takie jak konwalia, nie produkują olejów naturalnie. W rzeczywistości tylko około 2000 z 250 000 znanych gatunków roślin kwiatowych zawiera te olejki eteryczne. Dlatego syntetyczne chemikalia muszą być użyte do odtworzenia zapachów niektórych substancji. Syntetyki tworzą również oryginalne zapachy, których nie ma w naturze.