Podłoga z drewna – jaki gatunek wybrać

wood-floor-1331941_640Podczas wykańczania mieszkania lub domu na uwagę zasługuje wiele elementów wielu rzeczy trzeba dopilnować, aby końcowy efekt był jak najbardziej zadowalający. Jednym z takich elementów, o które należy zadbać to oczywiście podłoga. Wielu ludzi zastanawia się, w jaki sposób wybrać podłogę do swojego mieszkania lub domu i zastanawia się nad podłogami z drewna lub innych materiałów. Lecz w tym tekście skupimy się na podłogach drewnianych, które w ostatnich latach przeżywają istotny wzrost i coraz więcej ludzi stawia na drewno niż na inne konwencjonalne materiały podłogowe. Drewno bez wątpienia wygrywa na wielu polach z innymi materiałami tak, więc przejdźmy do dalszej części, w której wyjaśnię, jakie drewno na naszą podłogę powinniśmy dobrać.

Jednym z czynników, które należy określić przy doborze drewna jest to, jaki prowadzimy tryb życia i co najbardziej cenimy sobie i co będzie dla nas najbardziej wygodne. I tak, podłogi z drewna twardego będą charakteryzowały się tym, iż będą bardzo odporne na różnego rodzaju zarysowania i wgniecenia, co ma swoją zaletę, jeżeli mamy małe dzieci lub cenimy sobie solidność, to wtedy drewno takie jak bambus przyda się znakomicie i sprawi, iż będzie to solidna podłoga. Jednak innym z materiałów drewnianych jest dąb lub inny rodzaj bambusa, który charakteryzuje się średnią twardością. Podłogi z drewna, które charakteryzuje się średnią twardością mają to do siebie, iż są uniwersalne pod względem solidności i łatwości sprzątania w nich.

Albowiem wykładając podłogę w naszym domu z lub mieszkaniu z drewna średniej twardości możemy liczyć na łatwe sprzątanie i również na całkiem odporny materiał na różnego rodzaju zarysowania, może nie tak dobrze jak w przypadku twardych rodzajów drewna, ale również ta właściwość nie należy do słabych. Zaś miękkie podłogi charakteryzują się pięknym wyglądem, lecz należy uważać z wieloma rzeczami, jak woda, farby, i są podatne na różnego rodzaju zniszczenia nie mówiąc o zarysowaniu parkietu z drewna miękkiego, jakimi są różnego rodzaju parkiety z na przykład sosny.