Podstawy finansów – jak nimi zarządzać

Zarządzanie finansami osobistymi jest ważną umiejętnością w dzisiejszym szybkim tempie, cyfrowej ery pieniędzy. Chyba zwrócić uwagę, gdzie pieniądze się dzieje, skończy się utratą. Ten artykuł dotyczy wydatków na zarządzanie wydatkami.

Jeśli chodzi o finanse osobiste, zapłać najpierw. Kiedy można zarabiać, umieścić co najmniej dziesięć procent swojego dochodu brutto na oszczędności przed użyciem czek opłaca się robić inne rzeczy. Jeśli masz w zwyczaju robić to nigdy nie zabraknie tych pieniędzy i będzie budować konta oszczędnościowego.

Dwa z największych dużych przedmiotów będzie kiedykolwiek kupić to twój dom i samochód. Ogromna czynnikiem budżetu każdego miesiąca będzie nie tylko płatności, ale oprocentowanie rzeczy syntezy. Postaraj się zmniejszyć saldo, płacąc co najmniej raz w roku.

Znasz już serwis https://pfinanse.eu ?

Jeśli jesteś jedną połowę małżeństwo, partner, który ma najsilniejszy kredyt powinien być jeden do ubiegania się o kredyt. Jeśli chcesz poprawić swój wynik kredytowy, zdobądź kartę kredytową. Gdy oba mają dobrą zdolność kredytową, można ubiegać się zarówno kredyty i dzielić swój dług bardziej równomiernie.

Wiedza jest jednym z bardziej istotnych elementów do zrozumienia, gdzie jesteś i co należy zrobić, aby ustalić swoje cele. Nie nadgodziny, twoje wydatki są związane iść do góry i plan. Utrzymanie tego zrozumienia, zmniejsza stres i umieścić w lepszej sytuacji finansowej.

Jeśli ktoś szuka łatwego i zyskowny sposób, aby uzyskać dodatkowe pieniądze-One może chcieć rozważyć sprzedaż butelki wody. Przypadki wody można kupić w bardzo przystępnych cenach i można następnie sprzedać pojedyncze butelki wody w niskich cenach: takie jak dolar i zrobić zaskakującą ilość jeśli sprzedaż w odpowiednich miejscach.

Jeśli generować rally zachować co najmniej kilka tysięcy dolarów na koncie kontroli, należy rozważyć otwarcie nowego konta ze znanej bankowości internetowej. W przeciwieństwie do wielu banków fizycznych Niektóre instytucje online oferują kont czekowych wysokiej procentowe nie może faktycznie zarabiać pieniądze na równowaga. Niektóre oferują obniżone opłaty za korzystanie z bankomatów lub kart debetowych.

Kupuj w sklepach dolarowych. Często można kupić te same produkty w sklepach dolara za ułamek ceny można byłoby zapłacić w większych sklepach. Czy kupujesz szczoteczki, over-the-counter leki, kosmetyki lub któregokolwiek z czerwonych psów innych produktów istnieją duże oszczędności, które można uzyskać w sklepach dolara.

Skorzystaj z kart nagród oferowanych w sklepach. Można uzyskać bezpłatne gaz lub pieniądze od gazu, jeśli kupisz artykuły spożywcze w niektórych sklepach. Można zatem kupić karty upominkowe dla innych zakupów można dokonać w sklepach detalicznych i zaoszczędzić jeszcze więcej na gaz! Chcesz być szczęśliwy, że o tym pomyślałeś!

Jeśli pracodawca oferuje 401 (k) z pasującymi funduszy wytrzymać maksymalne potrącenie z pensji. pasujące fundusze firmy są jak automatyczny zwrot pieniędzy, na szczycie zwrotów z 401 (k) decyzji inwestycyjnych. Niewykorzystywanie w pełni meczu jest jak odmawianie darmowych pieniędzy.

Sprawdź swoje inwestycje co roku. Twój portfel powinien odzwierciedlać aktualną sytuację ekonomiczną i powinien odzwierciedlać zmiany rynkowe. Skorzystaj z porady finansowej i dokonaj niezbędnych zmian, aby uzyskać jak najwięcej. Częste dostosowywanie portfela zapewnia najlepszy możliwy zysk przez cały czas.

Zaczynając swoje dzieci wcześnie i uczenie ich o osobistych sprawach finansowych, jest to świetny sposób, aby pomóc im w przyszłości. Uczyć ich znaczenie oszczędzania zachęcając Skarbonka i pozwolić im zrozumieć, co to znaczy pracować płacąc za pracach zrealizowanych. Staraj się trzymać kredyt z równania.

Jeśli masz zwyczaj rzucając zmiany na dnie szuflady lub pozostawiając rachunki zmięte w kieszeniach płaszcza, przestań! Odszukaj wszystkie swoje małe drobiazgi pieniędzy i je razem w jednym miejscu. Policzyć to wszystko, a jeśli jest to dość duża kwota, należy ją otworzyć trochę konta oszczędnościowego. Od teraz, umieścić wszystkie te luźne zmiany w Skarbonka lub innego pojemnika i złożenia go do swojego konta oszczędnościowego na bieżąco.

Jak wspomniano powyżej, obecny trend kart kredytowych i debetowych ułatwia wydać swoje pieniądze, nawet nie wiedząc, gdzie może to być dzieje. Zarządzanie swoimi finansami i bycie świadomym swoich wydatków to niezbędne umiejętności. Za radą tego artykułu powinieneś zrobić właściwą drogę.