Popularne środki na odchudzanie

girl-791563_1280Wśród najpopularniejszych składników suplementów diet, opartych na naturalnych składnikach, dużym zainteresowaniem cieszy się zielona kawa. Nie wszyscy o niej słyszeli, choć pochodzi ona z tych samych źródeł co klasyczna kawa czarna. Różnica polega jedynie na tym, że obróbka ziaren zielonej kawy, zwanej także kawą surową, kończy się jeszcze przed procesem palenia. Jedynie i aż, gdyż to właśnie ten aspekt decyduje o jej prozdrowotnych właściwościach.

Jakie preparaty stosować?

Suplementy diety, takie jak Green Coffee plus czy Green Coffee 5k bazują właśnie na dobroczynnych właściwościach zielonej kawy i mogą stanowić idealne uzupełnienie wielu jadłospisów odchudzających.
Podstawową zaletą zielonej kawy jest – zaliczany do polifenoli – kwas chlorogenowy, który przyspiesza metabolizm i przeciwdziała rozwojowi wirusów. Wykazuje również silne działanie antyoksydacyjne, zwalczające wolne rodniki, a także opóźnia efekty starzenia i wpływa na nasz ogólny wygląd. Zaletą kwasu chlorogenowego jest również to, że zmniejsza on wchłanianie glukozy, a przez to obniża poziom magazynowania węglowodanów i tłuszczów w organizmie. Kwas chlorogenowy ma jeszcze jedną cechę, która zdaje się na pierwszy rzut oka stać w sprzeczności z samą naturą kawy. Otóż obniża ciśnienie krwi. Okazuje się bowiem, że podwyższanie ciśnienia, wynikające z zawartości kofeiny jest właściwością charakteryzującą jedynie kawę paloną, podczas gdy surowa kawa nie ma w swym składzie kofeiny.
Więcej na temat zielonej kawy możemy się dowiedzieć na stronie internetowej tabletki na odchudzanie ranking – http://rankingtabletki.eu. Lista suplementów diety wymienionych na tej stronie to wyłącznie preparaty oparte na naturalnych składnikach. Ich zastosowanie przy produkcji tabletek odchudzających gwarantuje bezpieczeństwo dla naszego zdrowia. Trzeba jednak zwrócić uwagę na ewentualne alergie na którykolwiek z tych składników, jak również nie stosować ich w czasie ciąży lub karmienia piersią.