Porady na temat budowania mięśni, które możesz teraz wykorzystać w praktyce

Aerobik, trening siłowy, koktajle proteinowe, jak ktoś może zachować wszystkie wymagania dotyczące budowy mięśni w głowie? Wskazówki, które przeczytacie tutaj, są proste, skuteczne i sprawdzone na czas, co daje najlepsze możliwe ćwiczenie w jak najkrótszym czasie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak!

Kiedy budujesz mięśnie, upewnij się, że masz dużo białka. Białko zapewnia bloki budujące mięśnie. Nie spożywanie wystarczającej ilości białka ogranicza ilość masy mięśniowej, którą organizm może faktycznie wyhodować. Jedz zdrowe, zdrowe białka w dwóch z trzech posiłków i spożywaj bogatą w białko przekąskę przynajmniej raz dziennie.

Nie trenuj jeden dzień i idź za nim kolejną sesją treningową. Zawsze pomiń jeden dzień pomiędzy, aby mieć pewność, że twoje mięśnie mają czas, który muszą naprawić, zanim znów zaczniesz ćwiczyć. Jeśli nie pozwolisz im się wyleczyć, nie rozwiną się tak szybko, jak byś tego chciał, a ty mógłbyś zranić siebie.

Polecane suplementy na mięśnie: Probolan 50/

Spróbuj zmienić kolejność wykonywanych ćwiczeń. Ludzie, którzy zazwyczaj ćwiczą ćwiczenia z przyzwyczajenia. Jednak ważne jest, aby zmienić ćwiczenia w celu promowania dodatkowego wzrostu mięśni. Spróbuj odwrócić kolejność typowych rutynowych czynności. Pozwala to na zwiększenie ciężaru ćwiczeń, które zwykle trwają, co może zwiększyć wzrost tych mięśni.

Odpowiedni odpoczynek jest ważny dla twojego programu budowania mięśni. Twoje ciało może najlepiej wykonywać ćwiczenia ze zmęczenia mięśni podczas odpoczynku, więc upewnij się, że masz co najmniej 8 godzin snu na noc. Nieprzestrzeganie tego może nawet spowodować poważne obrażenia, jeśli twoje ciało przestanie być zmęczone.

Jeśli próbujesz dodać trochę mięśni do twojego ciała, powinieneś upewnić się, że spożywasz odpowiednią ilość białka. Jednym z podstawowych elementów nowej masy mięśniowej jest białko, więc zbyt małe spożycie może w rzeczywistości zniszczyć istniejącą tkankę. Jest to przeciwieństwo tego, co próbujesz osiągnąć. Możliwe jest spożycie około 1 grama białka na każdy kilogram, który ważysz.

Nie przepracuj swojego ciała. Aby zbudować masę mięśniową, twoje ciało potrzebuje szansy na odzyskanie sił. Kiedy zaczynasz, pracuj z cholewką jednego dnia, a następnie pracuj nad swoim ciałem następnego dnia. Weź jeden dzień wolny w każdym tygodniu, w którym w ogóle nie wykonujesz ćwiczeń. Dzięki temu trening będzie mniej pracowity.

Spróbuj trenować przeciwległe mięśnie w tym samym treningu, w tym klatkę piersiową ze strzykiem lub ćwiartkami ze ścięgnami. Pracując w ten sposób, jeden mięsień może zrobić przerwę, podczas gdy drugi jest szkolony. W rezultacie możesz zwiększyć intensywność treningu, ponieważ ograniczasz czas, który musisz spędzić na siłowni.

Obliczyć spożycie w diecie, aby skoordynować z treningiem budowania mięśni, w celu uzyskania szybszych i lepszych wyników. W dni treningu dobrze jedz i dużo jedz. Przyjmowanie najlepszej żywności na godzinę przed treningiem zmaksymalizuje efekty, ale upewnij się, aby nie przejadać się lub nie spożywać niezdrowej żywności, ponieważ przyniesie to efekt przeciwny do zamierzonego w wysiłku budowania mięśni.

Białko pomaga budować większe, silniejsze mięśnie, więc upewnij się, że jesz wysokiej jakości białka zarówno przed treningiem, jak i po nim. Spróbuj wziąć 15 gramów na pół godziny przed treningiem i 15 gramów po treningu. Aby zorientować się, ile jest 15 gramów, pomyśl o kilku szklankach mleka.

Upewnij się, że jesz wystarczająco. Nawet jeśli próbujesz schudnąć podczas budowania mięśni, ważne jest, aby spożywać wystarczającą ilość kalorii. Kiedy twoje ciało zostanie pozbawione paliwa, ciężko będzie zbudować mięśnie. Idealną dietą dla przyrostu masy mięśniowej jest wysoka zawartość białka i mało tłuszczu oraz rafinowane (przetworzone) węglowodany.

Planuj tylko trzy lub cztery treningi w każdym tygodniu. Decydowanie o dniach wolnych od pracy jest ważne, ponieważ daje to czas na regenerację. Może się okazać, że nie robisz postępu w osiąganiu swoich celów, a nawet możesz się zranić, jeśli będziesz starał się utrzymać harmonogram treningu, który jest zbyt uciążliwy.

Wolne ciężary są lepsze do budowania masy mięśniowej niż maszyny. Maszyny mają swoje zastosowania, ale zmuszają organizm do surowych ruchów. Dzięki wolnym ciężarkom możesz podnosić więcej iz większym zakresem ruchu. Pomagają również poprawić równowagę ciała, a które maszyny są niezdolne. Ponadto, jeśli ćwiczysz w domu, ciężary są tańsze i zajmują mniej miejsca niż maszyny.

Budowanie mięśni i treningi kardio idą w parze jak masło orzechowe i galaretka. Obydwoje nie tylko dążą do tego samego, ale także mają wysoki poziom synergii. Oznacza to, że włączenie światła do rutyny może mieć duży wpływ na mięśnie.