Przechowywanie jabłek w komorze

Jabłka, które kupujemy w sklepie w okresie zimy albo wiosny to jabłka, które były przechowywane w chłodniach. Sadownicy dbają o to żeby z jednej strony klient był zadowolony z jabłek, które są w sprzedaży, ale z drugiej strony chcą też na tym wiele dla siebie zyskać.

Chłodnia to miejsce gdzie jabłka będą przechowywane, ale sama niska temperatura to nie wszystko. Tutaj konieczne będzie zastosowanie odpowiedniego preparatu, który będzie działał na jabłka. Podczas takiego przechowywania jabłka zaczynają gnić, pojawiają się choroby. Skąd się to wszystko bierze? Podczas przechowywania pojawia się w powietrzu etylen. Jeśli pojawi się go trochę to od razu produkuje się go więcej i więcej.

W pewnym momencie stężenie etylenu jest bardzo duże, co oznacza, że jabłka na pewno nie przetrwają przechowywania. Straty będą bardzo duże, a zyski praktycznie zerowe, a zatem na to nie możemy sobie pozwolić. My chcemy jak najwięcej na tym zyskać i na pewno nam się to uda. Wystarczy zastosować odpowiedni preparat chemiczny, który nie jest szkodliwy dla jabłek, ale niszczy właśnie powstający etylen.

Kupujemy preparat

Ten preparat można kupić od polskiego producenta. Wiemy wtedy, że to na pewno będzie działać. Preparat FruitSmart to rozwiązanie dla nas. Można go w łatwy sposób aplikować w komorze. Każdy może to zrobić postępując zgodnie z dołączoną do preparatu instrukcją. To zmniejsza koszty, bo można samemu to zrobić, a nie trzeba wzywać fachowca. Można też to robić wtedy, kiedy chcemy, nie jesteśmy od nikogo uzależnieni. To nam się po prostu bardzo opłaca i z takiej oferty trzeba będzie skorzystać. Wtedy przekonamy się, że to bardzo dobrze działa. Więcej informacji o tym preparacie znajdziemy już teraz na stronie jak przechowywać jabłka. Warto zagłębić się w to, co jest tam napisane, a mając jakiekolwiek doświadczenie przy przechowywaniu jabłek sami będziemy widzieć, że to jest coś, czego nam trzeba. Nic lepszego i tańszego nie znajdziemy, dlatego warto wykorzystać okazję i to do jabłek już teraz kupić.