Kilka sposobów na walkę z upałem

cold-drink-1535766_640Nie należy bagatelizować pewnego zjawiska, które pojawia się wraz z nadejściem wakacji i miesięcy upalnych jak Lipiec. Są to oczywiście niepozorne upały, które mogą mieć niebagatelne konsekwencje dla osób, które je bagatelizują nie wiedzą, w jaki sposób sobie z nimi radzić. Dlatego poniżej wymienię kilka sposób na walkę i radzenie sobie z dużymi temperaturami dodatnimi i co się z tym wiąże. Przede wszystkim, kluczowym czynnikiem, aby przetrwać upały bez uszczerbku na zdrowiu jest regularne i obfite nawadnianie swojego organizmu w taki sposób, aby dostarczać niezbędnie substancji, z której składa się w większości nasze ciało i która jest w każdej komórce naszego ciała.

To właśnie wodę tracimy najbardziej przez gruczoły potowe i skórę a czasie upałów, co grozi odwodnieniem. Drugim, równie ważnym, jeżeli nie najważniejszym czynnikiem, który powinien konkurować z wodą i nawadnianiem się, jest odpowiednie zadbanie o zabezpieczenie ciała przed upałami, szczególnie głowy, która jest wrażliwa na wysokie temperatury i niezadbanie o to może skutkować udarem słonecznym, który jest zagrożeniem dla życia i zdrowia osoby. Warto, zatem pomyśleć nie tylko o butelce wody, ale przede wszystkim o nakryciu głowy, bez którego nie powinniśmy opuszczać mieszkania w wysokich temperaturach. Trzecia rzecz, którą chciałem poruszyć, dotyczącą upałów, jest odpowiednie dawkowanie promieni słonecznych i zadbanie o to, aby nasza skóra nie była wystawiona za długo na szkodliwe promieniowanie słoneczne, które może spowodować w najgorszych wypadkach poparzenia pierwszego lub drugiego stopnia, a w konsekwencji długofalowej nawet raka skórki, czyli czerniaka, który wywoływany jest przez nadmierną ekspozycje na promienie słoneczne.

Dlatego jeżeli stawiasz czoła upałom, to miej na względzie przede wszystkim te trzy kluczowe sprawy, które uchronią Ciebie i zapewnią zdrowie i ochronią Cię przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i skutkami upałów, które, jeżeli nie zabezpieczymy się przed nimi, mogą narobić wiele złego.