Uszkodzone turbo w dieslu

Dzisiaj samochody z silnikami wysokoprężnymi mają bardzo dużą moc. Dawniej nie było jej aż tyle, ale też samochody były o wiele bardziej trwałe. W nowoczesnych samochodach mamy zamontowane wydajne turbo, które pompuje powietrze i daje nawet kilkadziesiąt koni.

To, co działa przez cały czas może się niestety zepsuć i trzeba mieć tego świadomość. Tym bardziej, jeśli korzystamy bardzo często z maksymalnych obrotów naszego samochodu. Diesel tego nie lubi, dlatego psuje się bardzo często. Turbosprężarka może wytrzymać kilkaset tysięcy złotych, ale przy nadmiernej eksportacji wytrzymuje o dużo, dużo mniej.

Dawniej w samochodach były montowane zwykłe turbiny bez zmiennej geometrii i zbędnej elektroniki. Czasy się zmieniają i samochody są coraz bardziej nowoczesne. Niestety zastosowane przy produkcji materiały zamiast być lepsze są o wiele gorsze. To przekłada się na skrócony okres eksploatacji i wysokie koszty naprawy. Nie czekajmy z uszkodzonym turbo do końca, bo może nam na trasie wylecieć cały olej i w kilka sekund zatrzemy silnik. Wtedy koszty będą jeszcze większe niż sama regeneracja turbo.

Gdzie oddać turbosprężarkę?

Na pewno do firmy, która się na tym zna. To nie może być ktoś przypadkowy, kto ma małe doświadczenie, bo to przełoży się na trwałość turbiny, którą dajemy do regeneracji. To w żaden sposób nam się nie opłaca, dlatego jeśli już decydujemy się na naprawę to wybieramy taką firmę, która ma bardzo dobre opinie i wiemy, że jeśli im oddamy turbo to będziemy na nim jeździć długie lata. Inne firmy nie gwarantują nam, że pojeździmy kilka miesięcy. Tak to właśnie wygląda w praktyce. Firmę, która jest doświadczona i ma dla nas czas znajdziemy na http://www.turboservice.pl. Warto sprawdzić, co konkretnie nam oferują i ile trzeba będzie czekać na regeneracje turbo., Jeśli chodzi o ceny to są uzależnione od rocznika i modelu samochodu, dlatego warto się z nimi skontaktować, a wszystkiego się dowiemy. Dają gwarancje na swoje naprawy, a zatem wiemy, że to pewna i solidna firma.