Wysyłka kwiatów Słupsk

Historia tego rodzaju kwiatów jest zwykle owiana tajemnicami i jak dotąd nie ma potwierdzonych danych. Obecnie powszechnie przyjmuje się, że peruwiańska chryzantema oznacza „kwiat słońca”. Czasami można ją pomylić ze słonecznikiem. Pierwszy, kto sprowadził nasiona słonecznika do Rosji, był Piotr I Wielki. Do tej pory nasiona peruwiańskiej chryzantemy są wykorzystywane do potrzeb leczniczych i żywieniowych.

Chryzantemy to wysokie kwiaty, mogą dorastać do 1,5 metra!!! Można je uprawiać na dworze lub w mieszkaniu w doniczce. Rozmnażanie odbywa się na dwa sposoby: przez sadzonki i nasiona.

Istnieją dwa główne rodzaje chryzantem:

·         Jednoroczne – są odporne na niskie temperatury, mają zdolność kiełkowania w wielu rodzajach gruntów, na przykład na nieutwardzonej glebie. Ten gatunek nie potrzebuje bardzo dużo opieki.

·         Rośliny wieloletnie – z tej klasy chryzantem można stworzyć bardzo piękny bukiet róż, który przetrwa niemal każdą pogodę, ponieważ gatunek ten ma poważną odporność na niesprzyjające warunki pogodowe.

Dostawa Wysyłka kwiatów Słupsk przywiezie Ci chryzantemę do domu.

Rośliny te są podobne do rumianku, kuliste, przypominają pompon. Dostępne kolory to od czystej bieli do złota, brązu, różu i lawendy, koralowca i łososia, fioletu i burgundowej czerwieni. Chryzantema jest prawie niemożliwa do błędnego hodowania – stary, powolny kwiat jest natychmiast widoczny. Konieczne jest sprawdzenie:

1)      Przycinanie kwiatu i dolnej części łodygi: jeśli zmienił kolor i stał się brązowy, oznacza to długi pobyt w wodzie.

2)      Trzon musi być silny, jędrny, niezdeformowany.

3)      Liście powinny być świeże, jasne i nasycone. Jeśli na krzaku są żółte lub suche liście, oznacza to, że od już dawno temu był ścięty przez nieuczciwego sprzedawcę.

Zamów chryzantemę przy pomocy Wysyłka kwiatów i ciesz się aromatem tego kwiatu każdego dnia.